Veri Gönderim Modülü

Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) arasında 17 Kasım 2015 tarihinde imzalanan Radyasyon İzleme Sistemlerine İlişkin İşbirliği Protokolü kapsamında, ülkemize giriş yapan radyoaktif maddelerin tespit edilerek, radyasyon güvenliği açısından gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla Radyasyon izleme Sistemlerinden (RİS) alınan verilerin Ticaret bakanlığı Komuta Kontrol Merkezine ulaştırılması için kullanılacak olan yazılım veya modüldür.

Yapılan çalışma kapsamında gümrük sahalarında yer alan mevcut RlS’lere entegre edilerek gümrük ağı üzerinden verilerin aktarımı sağlanmaktadır.

Sistemlerine entegre edilerek  mevcut varolan RİS’lerin bakanlığa ait oluşturulan web servise internet üzerinden veri akışının sağlanması için işletici kuruluşlarda mevcut cihazların donanım ve yazılımsal olarak hazır hale getirilmesidir

Ticaret bakanlığı bölge Müdürlüğüne ait sorumluluk sahasında yer alan deniz limanlarında bulunan RİS’lerin verilerinin gümrük sistemine aktarılabilecek hale getirilmesi gerekmektedir.

RİS yazılım ve modülü ,türkiyede kurulmuş olan bir çok farklı marka ve model radyasyon izleme sistemi ile kullanılabilecek yapıda üretilmiştir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu modül sayesinde;

  • Radyasyon Kapı Monitörlerinin (RİS) uzaktan yönetim ile verilerinin kayıt altına alınması
  • Panellerde oluşan arıza ve okumalarından kaynakları arızaların takibi
  • Bulut veya uzak server ile verilerin kayıt edilip izlenebilmesi